TERMAL ETİKET

Termal etiketler ısıya duyarlı etiketlerdir. Yüzeyleri termal madde ile kaplanmış kağıtlardan üretilirler.  Termal etiket üzerindeki laminasyon sayesinde sadece  ısı transferi ile baskı almak mümkündür. Kısa sürede ya da doğrudan kullanıcıya ulaşan ürünlerin etiketlenmesinde kullanılmalıdır. Kağıt bazlı bir etiket olduğundan  nem, su ve güneş ışığından etkilenebilir.

Termal etiketler yüzey özellikleri bakımından Lamine ( top ) termal ve Eco termal etiket olarak ikiye ayrılır. Yapışkanlıklarında herhangi bir fark yoktur.

Lamine ( Top ) Termal etiketler, ısıya daha duyarlı olduğundan daha kalite baskı almanızı sağlar. Lamine termal etiketlerin yüzeyi  pürüzsüz ve daha beyazdır. Yüzeydeki termal tabaka üzerinde koruyucu bir tabaka vardır.Bu yüzden daha uzun ömürlü ve baskı kalıcılığı daha uzundur. Onun dışında termal etiketlerin en önemli özelliği olan ribon kullanımına ihtiyaç olmadan  termal baskı yöntemi ile baskı alınabiliyor olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı da baskı maliyeti daha düşüktür.

Eco Termal etiketler,  yüzeylerinde koruyucu bir tabaka yoktur. Barkod makinesinin kafa bölgesindeki ısı ile eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu yüzden eco termal etikete baskı almak istediğinizde barkod kullanmanız gerekmemektedir. Dış etmenlere koruyucu olmadığından çok fazla dayanıklı değildir. Bu yüzden de kısa sürede ya da doğrudan kullanıcıya ulaşan ürünlerin etiketlenmesinde kullanılmalıdır.

Yorum yapabilmek için oturum açmalısınız.